Китай хоче відібрати у Тибету контроль над реінкарнацією Далай-лами

Пекін заговорив про давні традиції і прагнення підтримати їх виконання.

У понеділок влада Китаю звернулася до духовного лідера Тибету Далай-ламу із закликом проявити повагу до давньої релігійної традиції, згідно якої після смерті він реінкарнується в тіло свого наступника, пише ВВС Russian.

Минулої суботи 76-річний Далай-лама викликав обурення Пекіна, заявивши, що тільки він і його соратники можуть прийняти остаточне рішення, чи буде його душа реінкарнувати після смерті.

У заяві, опублікованій на його особистому сайті, йдеться, що він і його релігійні радники планують прийняти рішення протягом найближчих 15 років. Раніше він говорив, що його нова інкарнація народиться не на території Китаю.

Згідно традиції Тибету, пошуками наступника духовного лідера буддистів повинні займатися високопоставлені ченці, здатні визначити нову інкарнацію за певними ознаками. Цей процес може зайняти кілька років.

Багато хто побоюється, що в процес пошуків може втрутитися Китай, який призначить на посаду Далай-лами свого кандидата. Тибетці вважають, що їхній старший сусід спробує таким чином внести розбрат у їхні лави.

Але Пекін стверджує, що всього лише прагне підтримати давні традиції і засади Тибету.

"Китай проводить політику свободи віросповідання, яка має на увазі, в тому числі, і підтримку такої форми переходу влади, як реінкарнація", - говорять в МЗС Китаю.

"Реінкарнація повинна проходити згідно різним історичним звичаям і ритуалам, які не допускають вибір свого наступника самим Ламою, - додав чиновник. -" [Таким чином] новий Далай-лама, не підтверджений китайським урядом, не зможе бути легітимним спадкоємцем ".

Тибет був приєднаний до Китаю в результаті швидкоплинного військового конфлікту в 1950 році. Протягом декількох років регіоном продовжували керувати традиційна буддійська влада.

Але після Тибетського повстання 1959 року Далай-лама і його оточення покинули Лхасу, перебравшись на північ Індії. У той же час Тибет були змушені покинути тисячі біженців, які знайшли притулок в Індії, Бутані та Непалі.

Читайте також:

Далай-лама заступився за Тимошенко

Обама зустрівся з Далай-ламою, Китай обурений

Далай-лама засудив убивство бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: