Лукашенко готовий здати транзитну трубу в обмін на газ за "російським" цінами

Лукашенко заявив, що готовий віддати контрольний пакет акцій "Белтрансгазу" Росії, але лише за дешевий газ.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляє, що готовий віддати контрольний пакет акцій "Белтрансгазу" за постачання газу в республіку за внутрішньоросійськими цінами.

"Якщо вони скажуть, що будуть постачати газ до Білорусі за внутрішньоросійськими цінами, на рівних умовах, ми не проти, беріть контрольний пакет акцій "Белтрансгазу ", - сказав він, виступаючи в четвер у Могилівському держуніверситеті.

При цьому він відзначив, що це стосується і нафтопереробних заводів. "Дешева нафта, хороші умови. Ми не проти, але за хороші гроші", - зазначив президент.

Відзначимо, що "Белтрансгаз" здійснює імпорт російського газу в Білорусію і його транзит через територію республіки до Європи по власних мережах.

"Белтрансгаз" також є оператором білоруської ділянки магістрального трубопроводу "Ямал-Європа".

Загальний обсяг транзиту російського газу через територію Білорусії наближається до 50 млрд кубометрів на рік.

Президент Білорусі заявив, що "ми будемо продавати акції". "Але вони (Росія) Хочуть, щоб ми віддали ці заводи майже безкоштовно. Нічого безкоштовно не продамо", - заявив глава білоруської держави.

Він нагадав, що свого часу з російським керівництвом були підписані домовленості, що стосуються в тому числі рівних умов для суб'єктів господарювання. "Вони вийшли з цих угод", - сказав Лукашенко, нагадавши про нещодавній нафтовий конфлікт та домовленість Венесуелою.

У випадку неможливості домовитися Лукашенко обіцяє позбутися газової залежності.

"Якщо і далі росіяни так будуть нахиляти, то ми підемо від цієї залежності. Нас все одно на коліна поставити не можна", - заявив Лукашенко.

Читайте також:

Лукашенко: Білорусь шукає своє щастя там, де гідно платять

Лукашенко має намір приєднатись до проекту Одеса-Броди

Лукашенко написав Мєдвєдєву листа про нафту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: