На Папу Римського подали до суду через педофілію

Жертви сексуального насильства з боку католицьких священиків подали в міжнародний суд в Гаазі офіційну скаргу проти Папи Римського Бенедикта XVI.

На Папу Римського Бенедикта XVI подали оофіційну скаргу в Гаазький трибунал. Авторами скарги є жертви сексуального насильства з-боку священників.

До суду хочуть притягнути ще трьох інших ієрархів католицької церкви. Позивачі звинувачують священнослужителів у злочинах проти людяності.

На думку позивачів, вина відповідачів не обмежується тим, що ті спочатку допустили зґвалтування, а потім перешкоджали покаранню винних. У позові зазначається, що злочини проти неповнолітніх протягом тривалого періоду всіляко замовчувалися.

80-сторінковий документ підготовлений двома американськими правозахисними організаціями: Центром захисту конституційних прав та Об'єднанням переживших сексуальне насильство з боку священиків. У ньому наголошується, що відповідальність за злочини лежить на всій Католицької церкви.

Ватикан, зі свого боку, стверджує, що рішення щодо тих чи інших священнослужителів, винних у педофілії, приймалися єпископами. Таким чином, вищі ієрархи Церкви не можуть нести відповідальність за рішення, які приймались на місцях.

Більшість експертів сумнівається, що глава Римсько-католицької церкви сяде на лаву підсудних. Вони стверджують, що незважаючи на широку практику сексуального насильства буде вкрай складно довести, що сліди злочину ведуть до Ватикану.

Суд повинен буде також переконатися, що це питання підпадає під його юрисдикцію. Не варто скидати з рахунків і делікатність питання з політичної та релігійної точок зору.

Слід визнати, що і позивачі оцінюють свої перспективи без зайвого оптимізму. З їх точки зору, звернення в міжнародний трибунал покликане насамперед захистити дітей від насильства і змусити церкву співпрацювати з органами правосуддя.

Нагадаємо, ешканець американського штату Іллінойс подав судовий позов проти Ватикану і особисто Папи Римського Бенедикта XVI.

Раніше прем’єр-міністр Ірландії Енда Кенні звинуватив Ватикан у замовчуванні інформації про випадки насильства над дітьми з боку священнослужителів.

Читайте також:

На Папу Римського подали до суду за сексуальне насильство

Головний екзорцист Ватикану: педофіли не одержимі дияволом

Католицькі священики Австралії шокували громадськість відвертими зізнаннями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: