Поляки знайшли росіянина, який спричинив Смоленську катастрофу

Польські журналісти повідомили, що рішення про приземлення літака Качинського прийняв керівник групи диспетчерів військового аеродрому Смоленська.

Рішення про посадку літака президента Польщі Леха Качинського 10 квітня 2010 року в умовах сильного туману прийняв керівник групи диспетчерів військового аеродрому Смоленська полковник Микола Краснокутський, а не його керівники у Москві.

Про це йдеться у книзі польських журналістів про подробиці авіакатастрофи у Смоленську "Останній політ".

З посиланням на власні джерела, журналісти написали, що Краснокутський намагався зв'язатися з керівництвом у Москві для прийняття рішення щодо посадки літака. Однак, за їхніми даними, керівники нібито були недоступні, і Краснокутський був змушений самостійно вирішити це питання. "Говорили йому приймати рішення", - написали автори книги з посиланням на джерела.

Польські журналісти відзначили, що проти спроби посадки літака гостро виступав заступник Краснокутського підполковник Павло Плуснін, який повідомляв пілотам, що "умов для посадки немає".

За даними авторів книги, Краснокутський забрав мікрофон, за допомогою якого Плуснін спілкувався з пілотами, і почав розпитувати екіпаж літака, чи вистачить їм палива у випадку невдалої спроби посадки, аби дістатися іншого аеродрому. "Таке питання можна сприйняти як очевидне заохочення до спроби посадити літак", - написали журналісти.

Вони також відзначили, що російський Іл-76, який двічі намагався приземлитися у Смоленську перед польським Ту-154, віз автомобілі для польської делегації. "Навіть якби Ту-154 якимось чудом вдалося приземлитися, VIP-особи все одно не змогли би залишити аеродром. Іл-76 після двох невдалих спроб вилетів до Москви", - йдеться у книзі.

Водночас її автори називають головними причинами катастрофи порушення правил польоту пілотами, тиск високопосадовців, погану підготовку пілотів і погану співпрацю екіпажу.

Книгу "Останній політ" написали польські журналісти Ян Осєцький і Томаш Бялошевський за участю колишнього керівника 36-го авіаполку Польщі Роберта Латковського.

Нагадаємо, у середу МАК представив підсумковий звіт про розслідування катастрофи. Із звіту випливає, що головною причиною катастрофи літака став людський фактор.

У свою чергу глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща буде домагатися правди від Росії про загибель президента Польщі Леха Качиньського.

Літак Качиньського розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Всі 96 осіб, які знаходилися на борту, загинули. Качинський летів на траурні заходи у Катинь, де поховані польські військовослужбовці, розстріляні НКВС СРСР в 1940 році.

Читайте також:

Ярослав Качинський розкритикував реакцію Туска на доповідь МАК

Качинський припустив, що катастрофа під Смоленськом була підстроєна

Польща не довіряє Росії і підготує свою доповідь щодо авіакатастрофи під Смоленськом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: