Прем'єр Хорватії подав у відставку та пішов з політики

Прем'єр-міністр Хорватії Іво Санадер, попри очікування ЗМІ, не буде балотуватися в президенти. Він пішов з посади.

В середу, 1 липня, прем'єр-міністр Хорватії Іво Санадер несподівано подав у відставку та оголосив, що йде з політики.

"Я вирішив припинити активну політичну діяльність і не балотуватися в президенти. Я зробив свою роботу, тепер моє політичне життя завершене", - сказав Санадер на прес-конференції в Загребі.

Прем'єр не пояснив причини свого рішення. Він зазначив, що не збирається балотуватися на виборах президента Хорватії на початку 2010 року.

За словами 56-річного Санадера, тепер "прийшов час інших політиків". Він також повідомив, що рекомендуватиме президенту Стіпе Месічу призначити новим главою уряду віце-прем'єра Ядранку Косор.

Іво Санадер - лідер правоцентристського Хорватського демократичного союзу - очолював уряд Хорватії з 2003 року, коли до влади прийшов консервативний "Хорватський демократичний союз".

Головними політичними цілями свого прем'єрства Санадер позначив вступ країни до НАТО і Європейського союзу. Цього року Хорватія стала членом Північноатлантичного альянсу, проте переговори про її приєднання до ЄС буксують через невирішену прикордонну суперечку із Словенією.

Заява Санадера про відставку прозвучала на тлі зростання економічних проблем. ВВП країни в першому кварталі 2009 року впав на 6,7% - це максимальне зниження даного показника за останні десять років.

Читайте також:

Євросоюз скасував переговори про вступ Хорватії

Хорватія відмінила візовий режим з Україною

Албанія та Хорватія увійшли до НАТО

Хорватія може стати членом ЄС 2011 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: