Росія розмістить "Іскандери" з прицілом на Прибалтику

Російські ракетні комплекси "Іскандер" будуть базуватися в Ленінградській області. У Міноборони РФ назвали це "рутинною операцією".

Росія планує до кінця поточного року розмістити новітні ракетні комплекси "Іскандер" в Ленінградській області (у 150-200 км. від кордону з Латвією та Естонією). Таким чином вони зможуть контролювати практично всю Прибалтику.

Як повідомив головнокомандуючий Сухопутними військами Росії генерал-полковник Олександр Постников, "Іскандери" будуть дислоковані під Лугою. Постников підкреслив, що перебазування ракетних комплексів – рутинна операція, яка жодним чином не пов'язана з планами розміщення у Східній Європі американських ракет Patriot.

"Пов'язувати це з розміщенням суміжною стороною, Польщею, американських ракет Patriot я б не став. Це плани розвитку і будівництва Збройних сил Росії", - зазначив він.

Як відомо, поляки розраховують встановити у себе американські ракети вже в першому кварталі 2010 року. Patriot в польському місті Моронг (у 100 км. від Калінінградської області РФ) - це частина нової архітектури системи протиракетної оборони, яку США розміщує в Європі. Сама система ПРО буде розгорнена до 2015 року, і про свій намір брати участь в програмі заявили також Румунія і Болгарія.

Російські "Іскандери" вже не раз ставали інструментом великої політики. Так, в 2008 році президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявляв про намір розмістити комплекси під Калінінградом якраз у відповідь на американську систему ПРО, але потім від цих планів відмовився.

Втім, представники російської влади не виключають, що "Іскандери" під Калінінградом все ж таки можу з'явитися – "у разі нових погроз".

Високоточний ракетний комплекс "Іскандер" призначений для завдання ударів по особливо важливих цілях в глибині оперативного розміщення військ супротивника. Дальність стрілянини в експортному варіанті становить до 280 кілометрів, для російської армії - до 500 кілометрів. Ракети здатні виконувати політ за важко прогнозованою траєкторією, при цьому одразу після старту і в процесі польоту ракета енергійно маневрує. За деякими даними, комплекси "Іскандер" можуть переносити і ядерні боєголовки.

Читайте також:

Качинський схвалив розміщення військ США на території Польщі

Росія готова розмістити "Іскандери" під Калінінградом у разі "нових погроз"

Ракети США у Польщі розмістять біля кордону з Росією

США замінять ПРО в Європі альтернативним проектом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: