Британська дівчинка більше 10 років прожила с двома серцями

Унікальну операцію провели кардіохірурги в Британії: спочатку маленькій дитині "підсадили" донорське серце, а потім його видалили.

Більше десяти років 16-річна британка Ханна Кларк, яка страждала на рідкісне захворювання, прожила з двома серцями – власним та донорським. Після одужання лікарі видалили їй серцевий трансплантат.

Наразі дівчинка, за словами лікарів, пройшла повне відновлення і почуває себе чудово. Медики скликали велику прес-конференцію, на якій розповіли про унікальну методику лікування.

Донорське серце Ханні пересадили у дворічному віці, в 1995 році. Дівчинка страждала від кардіоміопатії (проблеми з серцевим мускулом). Здорове серце в чотирьох місцях під'єднали до серця дитини, щоб її валсний орган пропускав частину кровотоку, тоді як донорський виконуватиме більшу частину роботи.

Багато років Ханні довелося приймати медичні препарати, які пригнічують імунітет, щоб не дозволити організму відторгнути пересаджений орган. І через 10 років в неї почалися проблеми зі здоров'ям. У дівчинки розвинулася пухлина, і їй довелося пройти курс хіміотерапії. Для цього лікарі були вимушені скоротити кількість імунодепресантів. В результаті відторгнення пересадженого серця все-таки почалося. Єдиним варіантом було видалити донорський орган.

"Спочатку було дуже дивне відчуття - я відчувала, що усередині мене трохи більше порожнього місця", - розповіла пацієнтка журналістам.

Але дівчинці пощастило: до того часу її власне серце повністю відновилося і було вже стало здатне працювати без сторонньої допомоги. На повне одужання після повторної операції їй знадобилося три роки, а лікарі назвали це дивом.

За словами кардіохірурга Магді Якуба, проведена операція відкрила новий простір для медичних досліджень і знов показала, наскільки важливі донорські органи для врятування життів.

Читайте також:

Силіконові груди врятували жінку в ДТП

Луганські лікарі ставили експерименти над людьми

Медики випадково зашили британці задній прохід

Лікарі пересадили французу, що обгорів на пожежі, нові руки та обличчя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: