Французькі спецслужби: Каддафі заховав частину свого багатства в Україні

За даними французьких спецслужб, на рахунках лівійського лідера близько 50 млрд доларів, і частина коштів може бути в Україні.

На рахунках лівійського лідера Муаммара Каддафі в різних країнах зберігається щонайменше 50 мільярдів доларів. За даними французьких спецслужб, частина грошей знаходиться і в Україні.

"Разом з синами Каддафі сховав багатства в різних місцях: в ПАР, Алжирі, Єгипті, Україні, в податкових раях і там, де не задають дуже багато запитань, коли туди приїжджаєш з валізами грошей", - пише видання Corriere della Sera, посилаючись на джерела у спецслужбах Франції.

За їхніми даними, ці кошти Каддафі використовував на залучення секретних агентів, оплату найманців, фінансування терористів.

"Араби, європейці, слов'яни, американці, африканці. Деякі стали живим щитом, інші діють більш витончено. Вони вміють працювати таємно, їм відомі золоті правила виживання у ворожому середовищі, вони користуються сучасною технікою. За допомогою грошей завжди можна переконати повстанців дивитися в інший бік", - пише газета.

За словами багатьох перебіжчиків, клан Каддафі все ще впевнений в тому, що у нього є простір для маневру.

"Прихильники Каддафі роблять ставку на два елементи. Фактор часу: з часом опозиція може розколотися. Фактор грошей: щоб фінансувати боротьбу до останнього. Важливо протриматися, а потім вже можна буде подумати над тим, як спланувати" повернення". Каддафісти заявляли про це з першого дня повстання", - нагадує автор статті.

Нагадаємо, Муаммар Каддафі в 2008 році побував з візитом в Україні, де провів переговори з тодішнім президентом Віктором Ющенком. Тоді в Києві Каддафі нагородили орденом Богдана Хмельницького I ступеня.

З початку громадянської війни в Лівії у лютому 2011 року ім'я лівійського лідера не сходить з перших шпальт газет по всьому світу. За останніми даними, лівійські повстанці захопили Тріполі і останнім оплотом прихильників полковника залишається його рідне місто Сирт. Де перебуває сам Каддафі, достеменно невідомо. Багато африканських та європейських країн уже визнали владу повстанців як єдину легітимну влади в Лівії.

Читайте також:

Колишня українська медсестра Каддафі вийшла заміж

Муаммар Каддафі готовий віддати владу в Лівії повстанцям

У Каддафі хочуть відібрати почесний український орден

У боях за Тріполі повстанці захопили в полон українських снайперів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: