Константинопольський патріархат назвав людину, яка об'єднує всіх православних України

Константинополь вважає, що всіх православних України об'єднує митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан).

Константинополь розцінює митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана) як духовного лідера українських православних вірян.

Так, представники Константинопольського патріархату, що прибули до Києва, на зустрічі з владикою в понеділок "підкреслили, що фігура митрополита Володимира об'єднує всіх православних України, до якої б юрисдикції вони не належали", повідомляє сайт Української православної церкви.

Представники Константинополя також висловили подяку предстоятелю УПЦ (МП) "за зусилля в об'єднанні православних України" і повідомили, що мета їх перебування в країні - сприяння подоланню розколу.

"Проте вони підкреслили, що Вселенський патріархат не діятиме в цьому питанні в односторонньому порядку, а лише в співпраці перш за все з Українською православною церквою", - сказано в повідомленні.

У свою чергу митрополит Володимир нагородив гостей і присутнього на зустрічі главу громадської організації "За помісну Україну" Петра Ющенка ювілейними орденами "450-ліття принесення до Волині Почаєвської ікони Божії Матері".

До складу делегації Константинопольської церкви увійшли митрополит Галлський Еммануїл, генсек Священного синоду архімандрит Ельпідофор Ламбрініадіс і священик Василіус Папафанасиус.

Члени делегації зустрілися також з президентом України Віктором Ющенком і главою УПЦ Київського патріархату Філаретом (Денисенко).

Під час зустрічі сторони висловили задоволення розвитком діалогу, започаткованого торік під час візиту в Україну Вселенського патріарха Варфоломія з нагоди відзначення 1020-ліття хрещення Київської Русі. Зокрема, співрозмовники відзначили прогрес у відносинах між православними України, налагодження ними постійного спілкування тощо.

Президент, крім того, наголосив на необхідності поглиблення та розширення міжцерковного діалогу з метою подолання міжправославних протиріч та утворення в Україні єдиної православної церкви.

Делегація Вселенського патріархату перебуває в Україні згідно з рішенням Священного синоду Вселенського патріархату з метою детального ознайомлення з ситуацією в українському православ'ї, пошуку шляхів врегулювання наявних проблем.

Нагадаємо, Ющенко вважає, що візит Вселенського патріарха Варфоломея I надав поштовх для формування єдності православних церков в Україні. Про це він заявив під час зустрічі з Варфоломеєм І у форматі віч-на-віч минулого року.

Читайте також:

Московський патріархат: власна церква Україні не потрібна

Московський патріархат заперечує, що Кирило агітував за Януковича

Патріарх Кирило розповів, що саме розділило українську церкву

Московський патріархат заявив про пригноблення православних на Західній Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: