Опубліковано список українських підприємств-катастроф

Екологи склали список підприємств, які вже довели своє виробництво "до ручки", і вже не в змозі самі впоратися з ситуацією, що знаходиться на піку критичності.

Екологічна громадська організація "Жива планета" опублікувала топ-5 найбільш небезпечних виробництв в Україні. Очолив перелік - Калуський калійний завод "Оріана".

За словами захисників природи, якщо отруйні відходи з цього заводу потраплять у Дністер, то це буде катастрофа не менша, ніж в Угорщині.

На другому місці чорного списку екологів - Каховінська паперова фабрика у Львівській області. Якщо її відходи потраплять у річку Стрий, то отруять воду в усьому регіоні.

На третьому місці опинився металургійний комбінат "Азовсталь", який викидає відходи від переробки нафтопродуктів прямо в Азовське море.

Четверте місце дісталося комунальному підприємству "Городводхоз" Кременця Тернопільської області, яке зливає каналізацію у місцеву річку.

І закриває п'ятірку найбільш екологічно небезпечних підприємств київський завод "Радикал". У центрі столиці зберігається така кількість ртуті, яку якщо розділити її на жителів усієї планети, кожному дістанеться по два термометри.

Президент Всеукраїнської громадської організації "Жива планета" Світлана Берзіна зазначила: "Є більш складні підприємства, які відносяться до забруднювачів. Ми зараз говоримо про підприємства-катастрофи, які вже довели своє виробництво до тієї ручки, які вже не в змозі самі впоратися з ситуацією, і ситуація знаходиться на піку критичності".

Нагадаємо, нещодавно в Угорщині на заводі з виробництва глинозему вибухнуло сховище, отруйні відходи затопили ряд населених пунктів. Їдка речовина, що називається "червоний шлам", буквально змило кілька сіл в 160 км від столиці країни Будапешта.

Прибирання отруйних відходів займе не менше року. Через цю екологічну катастрофу Дунай може бути отруєний на сто років.

Читайте також:

Україна не скоротить викиди парникових газів

Червоний шлам отруїть Дунай і Чорне море на 100 років

Росії загрожує катастрофа на кшталт угорської

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: