Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна спускає на воду субмарину "Запоріжжя" - весь свій підводний флот

Фахівці встановили акумуляторні батареї на єдиний український підводний човен "Запоріжжя", який 15 років простояв у ремонті.

Єдина українська субмарина "Запоріжжя" готова вийти в море після 15-річного ремонту. На підводний човен вже встановили акумуляторні батареї та розпочали на ньому швартові випробування.

Якщо фінансувати ремонт не припинять, підводники пообіцяли вивести субмарину в море вже цього літа. Командир "Запоріжжя" Олег Орлов оцінив готовність субмарини у 92%.

"Слід очікувати вихід підводного човна у море десь у червні - липні місяці. За умов, безумовно, належного фінансування", - зазначив Орлов.

Історія ремонту човна затягнулася на півтора десятиріччя. З 1991-го по 1994 рік субмарину ремонтували росіяни. Але коли в неї сіли батареї, російські моряки вирішили з човном "не морочитися" і передали знеструмлену субмарину українському флотові.

Україна ремонтує "Запоріжжя" з 2001 року. Акумулятори купили у греків ще в 2003-му, але сім років не було грошей їх установити. За графіком, ремонт мав закінчитися ще у 2004-му. Але з того часу фінансування не проводилося зовсім, тож акумуляторну батарею вимушені були тримати на березі.

"Спочатку обсяг робіт був заданий як поточний, як підтримуючий ремонт. Бо човен був у досить такому задовільному стані... Але неритмічне фінансування призвело до того що ремонт почав затягуватися", - пояснив спеціаліст логістики командування ВМС ЗСУ Анаталій Бондрівський.

Як виглядає підводний флот України і про субмарину "Запоріжжя" всередині - дізнайтеся з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

ПР готова розмістити в Україні ще один іноземний флот

Україна вирішила будувати альтернативу Чорноморському флоту Росії

Міноборони продасть єдиний український ракетний крейсер

ВМС США вивели з ладу найстарішу атомну субмарину

ВідеоУкраїна спускає на воду єдину субмарину

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції