Європейські ЗМІ: екс-комуніст Янукович ігнорує критику і власні обіцянки

Süddeutsche Zeitung пише, що Віктор Янукович не хоче виконувати свою головну виборчу обіцянку перед населенням - примирити культурно і політично розрізнені частини України.

За президента Віктора Януковича в Україні відбулось "повернення до старої олігархічної системи", але сам Янукович ігнорує критику Європи і власні передвиборчі обіцянки. Про це написало впливове німецьке видання Süddeutsche Zeitung.

Süddeutsche Zeitung пише, що Віктор Янукович набрав на всі ключові посади в уряді людей зі свого оточення, забувши про свої виборчі обіцянки. "Стало очевидним, що він не хоче виконувати свою головну виборчу обіцянку перед населенням - примирити культурно і політично розрізнені частини України. (...) Янукович досі не зробив жодних сигналів, які б могли помирити з ним саме західноукраїнців. Навпаки, він провокував їх, зокрема тим, що взяв у міністри освіти історика із суперечливою репутацією Дмитра Табачника", - зазначає газета.

Видання також критикує українську владу за відхід від демократичних цінностей: "Януковичу та його команді вдалося задавити демократизацію в усіх інституціях та на всіх посадах. В останні роки існувала невсипуща вільна преса, але державний апарат знову взяв мас-медіа під контроль. Водночас СБУ намагається сильніше контролювати університети як осередки суспільної непокори".

Водночас SZ зауважує, що до критики, яку "дедалі більше висловлюють в західноєвропейських столицях" щодо його курсу, Янукович ставиться без будь-якого розуміння: "Як і багато інших екс-комуністів у країнах колишнього соцтабору, в нього немає стратегічних поглядів на суспільство. Для нього політика - це перш за все розставити своїх людей на ключові посади і побороти опозицію".

"Тим часом, можливості для маневру західних сусідів, котрі непокояться розвитком ситуації в Україні, є доволі вузькими. Вони, у принципі, можуть агітувати лише тим, що демократія, яка функціонує, створює кращі передумови для модернізації країни та одужання економіки, ніж повернення до олігархічної системи", - підсумовує SZ.

Читайте також:

Янукович пообіцяв хворим на рак збудувати урановий завод

Янукович пообіцяв, що в Україні запанує справедливість

Тимошенко: Янукович антисоціальною політикою "об'єднує" Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: