"Пінакотеку" влаштував художник Олександр Ройтбурд

Художник Олександр Ройтбурд презентував виставку "Пінакотека" в галереї "Колекція".

Ройтбурд, виставка, колекція
"Пінакотеку" влаштував художник Олександр Ройтбурд
Олександр Ройтбурд, використовуючи назви відомих робіт, йде в постмодерністичну гру, трансформуючи класичні твори, надаючи їм нового змісту.

Його нові роботи, які були створені в 2008 – на початку 2009 року він представив у новій виставці. Підписи до робіт напряму відсилають до таких класичних творів, як "Місячні ніч на Дніпрі" Куїнджі чи "Видіння отроку Варфоломію" Михайла Нестерова.

Один з "фірмових" акцентів Олександра Ройтбурда – багатоголосся, багатошаровість образів та сюжетів, за визначенням арт-критика Аліси Ложкіної, свідчить про певну ностальгійність за безтямними, але дуже поетичними назвами старих робіт, однак піднімаючи проблему прив’язки назви та змісту роботи. Сьогодні, художник повертається до мотивів своїх ранніх робіт, поєднуючи їх з більш пізніми мотивами, створює нинішній етап свого художнього розвитку, так званий неокласицизм Олександра Ройтбурда. В деяких його роботах іноді вгадуються риси його друзів, героїв робіт попередніх періодів, акцентуючи на умовності назв і сюжетів.

Ройтбурд, виставка, колекція
"Пінакотеку" влаштував художник Олександр Ройтбурд
"Сьогодні я іронізую, міксую сюжети, різні мотиви творчості, - каже Олександр Ройтбурд, художник. - Мені цікава гра з класичними, вивіреними часом сюжетами, коли при зміщенні акцентів, вони повність міняють значення, змінюють кут погляду на вічні сюжети. Я раптом усвідомив правильність такого підходу, в результаті якого виходить такий собі, досить гармонійний "салат".

Вихований у традиціях французьких модерністів, він один з тих, хто вже ввійшов історію, як один з найпотужніших експериментаторів з живописною мовою і тих, хто витворив український трансавангард в 90-х роках. Саме тоді він здійснив кілька мистецьких проектів найвідоміші з яких – "Академія холоду" та "Психоделічне вторгнення броненосця "Потьомкін" у тавтологічний галюциноз Сергія Ейзенштейна», яка належить до колекції Museum of Modern Art (MOMA) у Нью-Йорку.

Ройтбурд, виставка, колекція
Розмовляючи із Іллею Чічканом ми зустріли президента Центру актуального мистецтва EIDOS Людмилу Березницьку
Виставку "Пінакотека" відвідали найвисокооплачуваніший український художник Ілля Чічкан з дружиною Машою Шубіною, директор "Українського дому " Наталя Заболотна, телеведуча Василіса Фролова, рестораторка Маргарита Січкар, художниця Влада Ралко, учасниці гурту Jazzex, колекціонерка Тетяна Костенко, президент Центру актуального мистецтва EIDOS Людмила Березницька.

"Я обожнюю роботи Ройтбурда, хоча в дитинстві його не любив, - ділиться враженнями Ілля Чічкан. - Він дуже самодостатній у своєму стилі. Мені подобається, коли люди настоюють на своїй творчості. А не любив я його тому, що Ройтбурд був старший, я не розумів постмодернізм, але потім передивився свої погляди, і мені сподобалось. Виставка класна".

До речі, подивитись на "Пінакотеку" можна у галереї "Колекція" до 21 квітня.

Фото Геворка Саакяна, ТСН.ua

Читайте також:

Жлоб Антін Мухарський видасть "Енциклопедію жлобів"

SOSка захопила Андріївський узвіз

Музей воскових фігур Голлівуду влаштовує аукціон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: