Процес екстрадиції Романа Поланскі може затягнутися

Навіть на рік може затягнутись екстрадиція режисера Романа Поланскі, якого звинувачують у інтимній близькості із неповнолітньою.

Процес екстрадиції до США режисера Романа Поланскі у зв'язку зі звинуваченням більш, ніж 30-річної давності в інтимній близькості з неповнолітньою може затягнутися на рік.

У жовтні минулого року Швейцарія отримала офіційний запит від США про екстрадицію Поланскі. Представник Мін'юсту Швейцарії Фольк Галлі заявив, що рішення міністерства може прозвучати як у січні поточного року, так і в лютому.

"У разі оскарження процедура екстрадиції (Поланскі) може затягнутися. Важко сказати, на який термін, однак мова може йти як про декілька місців, так і про рік", - додала міністр юстиції Швейцарії.

Поланскі, що має подвійне - польське і французьке - громадянство, звинувачується в інтимному зв'язку з 13-річною американкою Самантою Геймер в 1977 році. У 1978 році він залишив США, щоб уникнути тюремного ув'язнення. Режисер був заарештований 26 вересня 2009, коли прибув на кінофестиваль у Цюріх, де йому повинні були вручати нагороду за внесок у розвиток світового кінематографа.

Адвокати режисера з літа 2008 року домагаються закриття справи Поланскі, наводячи як доказ той факт, що в 1970-х роках в ході судового процесу були допущені помилки.

У грудні американський суд відмовився припинити переслідування режисера. У тому ж місяці апеляційний суд повинен був прийняти рішення про можливість проведення слухання за відсутності самого Поланскі, проте засідання завершилося безрезультатно.

У січні 2010 року суд США все-таки відмовився виносити вирок Поланскі в його відсутність і постановив, щоб режисер був присутній у суді під час винесення йому вироку. Крім того, суддя Вищого суду Лос-Анджелеса Пітер Еспіноза сказав, що його рішення не остаточне і має бути підтверджено.

За попередніми прогнозами, режисерові загрожує дворічний термін тюремного ув'язнення, який, як заявляє захист, Поланскі вже "відсидів" - спочатку в швейцарській в'язниці, звідки він був випущений під заставу в 4,5 мільйона доларів, а потім під домашнім арештом.

Читайте також:

Поланські написав відкритого листа

Поланскі подав до суду на ЗМІ

Американський суд відмовив у закритті справи режисера Романа Поланскі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: