Криза у Європі обвалила світові ціни на золото

Світові ціни на золото почали падати, оскільки інвестори в страху перед борговою кризою ЄС почали запасатися готівкою.

Ціни на золото під час торгів на фондових ринках 26 вересня 2011 року впали на 6,4% - до 1552 доларів за тройську унцію.

За останні чотири сесії торгів золото подешевшало на 13,8%, а за три тижні, з часу встановлення історичного максимуму в 1920 доларів за унцію, - на 19%.

Світові ціни на золото пішли на спад через те, що інвестори тікають з сировинних ринків в страху перед борговою кризою єврозони, і запасаються готівкою.

"Це показує, що в періоди надзвичайного стресу готівці немає відповідної заміни. Хоча золото - досить ліквідний актив у порівнянні з іншими металами і держоблігаціями, в такі моменти головний актив - це готівка, тобто долари США, - сказав аналітик швейцарського інвестиційного банку Credit Suisse Том Кендолл.

Золото також часто продають, щоб отримати готівку при погіршенні умов кредитування, як це відбувалося в 2008 році.

"Золото - один з небагатьох активів, які продовжили зростати в цьому році, в якомусь сенсі це один з останніх надійних активів. Оскільки інвесторам потрібна готівка, вони продають активи, які дорожчали. Так що золото - це жертва власного успіху", - написала у звіті аналітик банку UBS Едель Туллі.

Нагадаємо, на початку вересня вартість золота перевищила 1920 доларів за тройську унцію, встановивши тим самим абсолютний рекорд.

Читайте також:

Українцям радять тримати заощадження у валюті і не скуповувати золото

Золото за два дні подешевшало на 200 доларів

Світові ціни на золото обвалилися

Діаманти вибились у світові лідери за темпами росту цін

ВідеоКриза у Європі обвалила світові ціни на золото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: