Найбільші запаси нафти у світі має Венесуела

Світові експерти визначили, що найбільші поклади нафти у світі знаходяться у Венесуелі та Саудівській Аравії.

Венесуела на кінець 2010 року мала в розпорядженні найбільші підтверджені запаси нафти у світі - 296,5 мільярдів барелів, повідомляється у доповіді Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК).

Оцінка запасів була за рік збільшена на 40%, що дозволило Венесуелі випередити колишнього лідера - Саудівську Аравію, об'єм запасів якої практично не переглядався з 2009 року і склав 264,5 млрд барелів.

ОПЕК почала включати в розрахунки по Венесуелі запаси нафтоносного пояса Оріноко.

"ОПЕК тепер враховує важку нафту. Проте інвестиції, які потрібні для розробки цих родовищ, величезні, і в нинішній ситуації Венесуела їх не отримає. Запаси фактично недоступні", - стверджує головний економіст лондонського Центру міжнародних енергетичних досліджень Лео Дроллас.

Підтверджені запаси нафти в Іраку за 2010 рік виросли на 24% -до 143,1 млрд барелів, говориться в звіті ОПЕК. В Ірані та Еквадорі приріст склав по 10% - відповідно до 151,17 млрд барелів і 7,2 млрд барелів.

Сукупні підтверджені запаси нафти в країнах ОПЕК збільшилися на 12% -до 1,19 трлн барелів, таким чином, доля ОПЕК у світових запасах піднялася до 81,3% в 2010 році з 79,6% в 2009 році.

Нагадаємо, що ціни на нафту на світових ринках у понеділок, 18 липня, знизилися на тлі побоювань краху європейської фінансової системи, викликаної бюджетними проблемами ряду країн Старого континенту.

Ціна вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil на лондонській біржі IСE (InterContinental Exchange Futures) за підсумками торгів знизилася на 1,21 долара - до 116,05 долара за барель.

На нью-йоркській біржі NYMEХ (New York Merchantile Exchange) вартість серпневих ф'ючерсів на американську легку нафту марки Light Sweet Crude Oil знизилася на 1,31 долара - до 95,93 долара за барель.

Читайте також:

Світові ціни на нафту пішли вниз

США готові відкрити стратегічні запаси нафти

Світових запасів нафти вистачить на 42 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: