СБ: українська економіка відновлюється, але повільно

За прогнозами Світового банку, Україна збільшить свій ВВП лише на 4%, тоді як до кризи цей показник зростання становив 8%.

У 2011 році триватиме відновлення економіки України, йдеться у звіті Світового банку.

Водночас документ констатує, що темпи зростання залишаються удвічі повільнішими, ніж були до кризи, а швидкість оздоровлення української економіки значно нижча, ніж у країнах, що розвиваються.

Згідно зі звітом Світового банку, світова економіка рухається від посткризової фази одужання і поступового зміцнення до уповільненого, однак все ж стабільного зростання. При цьому майже наполовину глобальному зростанню сприяють країни, що розвиваються, які у 2011 році, у середньому, збільшать свій внутрішній валовий продукт на 6%.

Водночас, за прогнозами Світового банку, Україна збільшить свій ВВП лише на 4%, тоді як до кризи цей показник зростання становив 8%.

Якщо країна не проведе структурних реформ своєї економіки, наслідки наступної кризи будуть ще гіршими, зазначив директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Мартін Райзер.

А старший економіст Світового банку в Україні Пабло Сааведра нагадав, що вже у 2012 році світ очікує продовольча криза, що призведе до різкого зростання цін на сільськогосподарську продукцію.

За його словами, скасування Україною експортних обмежень дозволило б збільшити темпи зростання ВВП у середньостроковій перспективі.

"Україна є одним із найбільших експортерів, зокрема, пшениці. Тому, в умовах зростання цін на харчі, Україна матиме економічну вигоду. Утім, якщо економічна політика буде такою, як у 2010 році, коли експорт зерна був обмежений, то Україна ризикує втратити можливі зиски. Але може отримати і прибутки, якщо торговельна політика буде адекватною", - сказав економіст Світового банку.

Економічний експерт Віктор Лисицький вважає, що аграрний сектор України, який не реформувався десятиліттями, в умовах відсутності обмежень на експорт сільгосппродукції не зможе стати локомотивом національної економіки.

У свою чергу, директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський вважає, що "Україна може стати суттєвим гравцем на ринку виробництва компонентів для біопалива".

Звіт Світового банку засвідчує, що у 2010 році та у перспективі на 2011 рік зростання української економіки забезпечується відновленням у світі попиту на металопрокат та відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Як повідомлялося, Національний банк України оцінює зростання валового внутрішнього продукту в Україні у 2010 році на рівні близько 4,5%.

Читайте також:

Японія готова вивести Україну з кризи

НБУ оцінив зростання економіки в 2010 році у 4,5%

Уряд пообіцяв, що через рік в Україні не залишиться безробітних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: