На Землі відбулося перше в 2011 році сонячне затемнення

Перше цього року сонячне затемнення співпало з метеоритним дощем. Астрологи вважають цей час найвдалішим для того, аби загадувати бажання.

У вівторок, 4 січня, відбулося перше часткове сонячне затемнення у 2011 році. Всього цього року тінь Місяця закриватиме Сонце чотири рази.

Затемнення розпочалося о 8:40 за київським часом, коли півтінь Місяця торкнулася земної поверхні на півночі Алжиру. Потім тінь, рухаючись на схід, пройшла через північну Африку, Європу, Близький Схід до північної Індії та північно-східного кордону Казахстану.

У максимумі затемнення (10:51 за київським часом) Місяць закрив сонячний диск на 86%. Цю картину змогли побачити, за умови ясної погоди, мешканці Швеції, Фінляндії, Прибалтики та російського Північного Заходу. У Копенгагені фаза затемнення досягнула 82,6%, а в Лондоні - 74,7%. Мешканці Північної Африки і Близького Сходу змогли спостерігати тільки, як Місяць закрив від 40% до 20% сонячного диска.

Унікальність цього сонячного затемнення полягає в тому, що воно відбулося одночасно з появою в небі метеоритного дощу - сотень "падаючих зірок". У метеоритний потік Квадрантіди Земля входить раз на рік, і цього року свого максимуму зорепад досягнув як раз у вівторок, 4 січня.

Астрологи бачать у цих подіях - частковому сонячному затемненні на тлі метеоритного дощу - вказівку на те, що 2011 рік буде найбільш вдалим у новому десятилітті. В цей час вони радять загадувати бажання.

Вчені також попереджають, що під час спостереження за Сонцем необхідно бути вкрай обережними і захищати очі від його прямих променів.

Всього мешканці Землі у новому році можуть стати свідками шести затемнень - чотирьох часткових сонячних і двох повних місячних.

Друге сонячне затемнення відбудеться 1 червня. У точці його максимуму, розташованій на узбережжі Баренцового моря в районі російського острова Колгуєв, в Архангельській області, Сонце закриється на 60%.

Перше в 2011 році місячне затемнення відбудеться 15 червня. Його можна буде побачити в Індії, на Близькому Сході, в Африці та у південній Європі. Майже одразу за ним, 1 липня, буде наступне часткове сонячне затемнення, яке, утім, зможуть спостерігати лише у Південній півкулі.

Наступне сонячне затемнення відбудеться 25 листопада. Воно теж буде "антарктичним" і цього разу майже повним. Сонце в максимумі затемнення буде закрито Місяцем на 90,4%. Проте бачити цю подію можна буде тільки в Антарктиді і морях, які оточують південний континент.

Останнім затемненням 2011 року стане повне місячне затемнення 10 грудня, яке можна буде побачити майже в будь-якій точці Євразії та Австралії, а також на північномуз аході Північної Америки.

Читайте також:

Найтемніший день за останні 500 років. ФОТО

Астрономи побачили, як на Марсі виглядає захід Сонця (відео)

На Сицилії прокинувся вулкан Етна

У залишках метеорита виявили ознаки позаземного життя

ВідеоНа Землі відбулося перше в 2011 році сонячне затемнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: