Причиною старіння виявилася особлива молекула

Білок сестрин виконує функції природного сповільнювача старіння і старечих патологій в організмі плодових мушок дрозофіл.

Професор Майкл Карін з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго знайшов причину старіння в особливій молекулі - сестрини. Вона природним чином контролює цей процес. Цим відкриттям професор поділився на сторінках "Science".

Як з'ясувалося, є такий білок сестин. Він виконує функції природного сповільнювача старіння і старечих патологій в організмі плодових мушок дрозофіл. Примітно, що в його завдання входить контроль метаболічних процесів організму як у мушок, так і в людей.

Сестрини - це набір білків, що виділяються в тому разі, якщо жива клітина відчуває стрес, проте до сих пір майже нічого не було відомо про ці молекулі. Професор Карін і колеги встановили, що сестрин активує і пригнічує роботу двох різних білків - AMPK і TOR, які відіграють найважливішу роль у внутрішньоклітинних молекулярних процесах старіння і метаболізму в різних живих організмах.

Активація AMPK відбувається у відповідь на скорочення поживного раціону, що уповільнює старіння, тоді як TOR активізується при надмірному харчуванні, що прискорює старіння. Активація одного з цих білків призводить до блокування роботи іншого, але як організму вдається дотримуватися балансу в роботі білків не ясно.

За допомогою набору генетичних методів стало можливим заблокувати роботу сестриної в організмі плодових мушок. Такі модифіковані мушки не демонстрували будь-яких відхилень у розвитку, проте страждали через занижену активність AMPK та надмірної активності TOR, що викликало розвиток декількох старечих патологій.

У ці патології входили: накопичення жирів в організмі, поява серцевої аритмії і дегенерації м'язів навіть у молодих мушок. Дані недуги дуже подібні на надмірну вагу, серцеву недостатність і втрату м'язів, що супроводжують старіння в людей.

Запобігти розвитку більшості з цих симптомів у генетично модифікованих мушок вдалося уникнути завдяки препарату, який сповільнює роботу TOR або активізують AMPK. Тепер ученим залишається провести схожий експеримент на ссавцях.

Читайте також:

Серед мешканців Океану знайдено безсмертну істоту

Фізична активність уповільнює процес старіння

Тривалість життя людини можна визначити за її обличчям

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: