Китай побив рекорд за кількістю людських страт у світі

У Китаї за останні півтора роки стратили 5 тисяч людей. Це майже 90% страт в усьому світі за цей час.

Китай залишається країною, де відбувається найбільше страт у світі.

Про це свідчать результати звіту італійської організація Hands Off Cain.

Звіту організації має назву "The Death Penalty Worldwide" і охоплює проміжок часу з 2009 по кінець першої половини 2010 року. У Китаї за цей період було проведено у виконання близько 5 тисяч смертних вироків. При цьому, як наголошується в документі, загальна кількість страт у світі за цей час склала 5679.

На другому місці за кількістю страт знаходиться Іран, в якому вища міра покарання була приведена у виконання 402 рази. Hands Off Cain відзначає, що даний показник є найвищим для країни за останні 10 років. Слідом за ним іде ще одна близькосхідна держава - Ірак. Там сталося 75, їх число виросло більш ніж удвічі в порівнянні з попередніми роками.

У США за звітний період були страчені 52 злочинця. При цьому, кількість винесених смертних вироків в країні досягла 106, що склало найнижчий показник з часу відновлення смертної кари.

Як відзначають укладачі звіту, представлені в ньому дані носять відносний характер, оскільки засновані на повідомленнях ЗМІ та правозахисних організацій. Це пояснюється тим, що в багатьох країнах офіційна інформація про смертні страти недоступна публіці.

Нагадаємо, що останній гучний смертний вирок, який був винесений у Китаї, стосувався головних акціонерів шахти "Ціншаньбей", де в квітні стався вибух, що забрав життя 20 гірників.

Ще вісім осіб, яких визнали винними в аварії, отримали різні терміни тюремного ув'язнення аж до довічного.

Читайте також:

Китайці виловили з Сунгарі майже 3000 діжок з хімікатами

Власників китайської шахти після аварії засудили до страти

У Китаї за наркоторгівлю стратили трьох громадян Японії

Колишнього голову Держплану КНДР стратили за підрив економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: