Президент Таджикистану закликав громадян запастися харчами

Таджицький лідер Емомалі Рахмон знову закликав співвітчизників запастися харчами на найближчі два роки через неврожай та посуху.

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон закликав народ запастися харчами на два найближчі роки, через посуху та очікуване зростання цін на зерно.

Подібний заклик від таджицького лідера пролунав у липні минулого року на тлі загальносвітової фінансової кризи.

"Ще раз хочу нагадати, що кожна сім'я повинна мати дворічний запас основних продовольчих продуктів, перш за все пшениці", - сказав президент, виступаючи перед мешканцями Хатлонської області (південь країни).

"На даний час в результаті негативного впливу посухи на країни-експортери з урахуванням нового збору зернових, вартість пшениці і муки в нашій країні підвищилася", - зазначив Рахмон.

Середня заробітна плата в Таджикистані складає 330 сомоні в місяць (75,14 долара), а вартість 50-кілограмового мішка пшеничного борошна становить при цьому близько 100 сомоні.

"Як ви всі знаєте, в даний час споживчий ринок нашої країни має велику залежність від імпорту продовольства. Природно зміна або подорожчання вартості продуктів можуть зменшити купівельну можливість нашого народу", - вважає таджицький лідер.

Таджикистану для власних потреб необхідно 1,4 млн тонн зернових, а вирощує він близько 1 млн тонн. Недолік зернових покривається за рахунок імпорту пшениці і борошна з Казахстану та Росії.

Нагадаємо, у зв'язку з посухою і пожежами російська влада запровадила тимчасову заборону на експорт зерна з 15 серпня по 31 грудня. Такий крок викликав різке подорожчання зерна на світових ринках.

Читайте також:

У київській мерії запевнили, що гречка не подорожчає

Паніка в Росії: з магазинів зникають продукти харчування

Росія відмовилася знімати заборону на експорт зерна раніше терміну

Росія почала імпорт гречки з Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: