Транзит газу через Україну за 2-3 роки стане нікому не потрібний

Микола Азаров наполягає на створенні спільного підприємства України, Росії та ЄС для управління газотранспортною системою України, інакше транзит газу через Україну стане нікому не потрібен.

Майбутнє української газотранспортної системи залежить від рішення питання про спільну її експлуатацію Україною, Росією і Європейським Союзом.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров в ефірі одного з українських телеканалів.

"Перше питання, яке я ставив і ставитиму перед російськими колегами, - це питання експлуатації в тристоронньому форматі нашої газотранспортної системи. Якщо ми протягом найближчих двох-трьох років не вирішимо саме в такому форматі майбутнє нашої газотранспортної системи, то Україна залишиться без цієї системи, - вона буде просто нікому не потрібна", - сказав Азаров.

За його словами, основним завданням уряду є те, щоб Україна, Росія і ЄС домовилися про спільне використання української ГТС.

Водночас глава уряду підкреслив, що питання про продаж ГТС не стоїть.

Прем'єр-міністр зазначив, що після того, як Російська Федерація добудує газопроводи "Південний потік" та "Північний потік", а ЄС - "Набукко", українська ГТС стане нікому не потрібна.

Як повідомлялось, 6 січня Азаров заявив, що не виключає можливості створення спільного підприємства між Україною, ЄС і Росією, яке забезпечуватиме транспортування гарантованих об'ємів російського газу до Європи, якщо це дасть можливість переглянути формульний підхід визначення ціни на газ для України.

Читайте також:

Україна і Росія поки не підготували угоду про дешевший газ за флот в Криму

Янукович вирішив, що головний пріоритет - качати російський газ

Путін похвалив Азарова за трату грошей від ЧФ Росії

Путін сподівається, що в України не вистачить нахабства вимагати дешевшого газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: