Єгипетська армія розкрила таємниці революції та повалення Мубарака

Армія з перших днів протестів підтримувала вимоги єгипетського народу і ще до початку січневих подій розробила план з виведення військових на вулиці та повалення Мубарака.

Через 100 днів після початку народних хвилювань в Єгипті, які призвели до падіння режиму президента Хосні Мубарака, єгипетська армія відкрила деякі таємниці "Революції 25 січня".

За інформацією джерел, армія, з перших днів протестів підтримала вимоги єгипетського народу і ще до початку січневих подій розробила план з виведення військових на вулиці єгипетських міст.

Цей план тримався в суворій таємниці. Військові мали намір його задіяти, коли Гамаль Мубарак - син екс-президента і один з лідерів правлячої в минулому Національно-демократичної партії - заявить про намір балотуватися на пост президента країни.

Тобто, на думку військових, міг початися так званий план щодо передачі влади в Єгипті у спадок, проти якого, судячи з усього, виступали не тільки більшість простих єгиптян, але і військові.

Очікувалося, що Гамаль Мубарак заявить про свої президентські амбіції в травні-червні 2011 року, незадовго до президентських виборів, які були заплановані на вересень.

При цьому джерела підкреслюють, що мова не йшла про підготовку військового перевороту на кшталт того, що стався в липні 1952 року, коли в Єгипті була усунута монархія і проголошена республіка. Яким саме чином військові мали намір вплинути на ситуацію в країні, не повідомляється.

Водночас, як відзначає видання "Аль-Ахрам", про існування такого плану свідчить злагодженість і професіоналізм дій армії, яка зайняла позиції в Каїрі та інших містах ввечері 28 січня.

"Згідно з секретними доповідям, Ізраїль висловив здивування швидкістю і професіоналізмом дій збройних сил, особливо, в Каїрі", - пише видання.

"Аль-Ахрам" нагадує, що військові увійшли до міста дуже швидко й організовано, військовослужбовці дотримувалися спокою і дисципліни, не застосовували насильство проти демонстрантів.

Як відомо, вже через три дні після "п'ятниці гніву" армія виступила із заявою, в якій підтримала право єгиптян на демонстрації, що означало підтримку продовження революції.

Більше того, армія заявила, що "підтримує законні вимоги народу". Тоді серед вимог демонстрантів вже звучали заклики про відставку Мубарака і недопущення приходу до влади його сина.

Президент Єгипту Хосні Мубарак 11 лютого подав у відставку на тлі народних протестів, що тривали майже три тижні по всій країні. Відставці Мубарака передували деградація економічної та соціальної ситуації, а також обвал у системі внутрішньої безпеки країни.

Президент передав владу в руки Вищої ради збройних сил, яку очолює міністр оборони Хусейн Тантаві. Згідно з конституцією, влада повинна була перейти до віце-президента країни.

Військові відразу заявили, що не збираються узурпувати владу і проведуть до кінця року вибори для формування цивільного керівництва країни.

Протягом 100 днів нова єгипетська влада методично усувала від влади всіх представників режиму Мубарака.

Практично відразу військові розпустили обидві палати парламенту Єгипту, де більшість становили представники правлячої Національно-демократичної партії. Пізніше рішенням суду була ліквідована і сама партія.

Більшість членів уряду, який працював при екс-президенті, знаходиться під слідством у зв'язку із звинуваченнями в корупції.

У в'язниці опинилися багато бізнесменів, близькі до режиму Мубарака. Обидва його сина також знаходяться під вартою. Потім від влади були відсторонені і більшість губернаторів, які працювали за Мубарака.

Читайте також:

Мубараку загрожує смертна кара

Суд Єгипту наказав знищити згадки про Мубарака по всій країні

Мубарака запідозрили у причетності до терактів у Шарм-ель-Шейху

Скинутий президент Єгипту страждає і постійно непритомніє

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: