Європа витратить 7 млн євро на вивчення Голокосту

У Європі створили масштабний проект з поглибленого вивчення Голокосту, в розвиток якого вклали 7 млн євро.

Євросоюз підготував новий масштабний проект з вивчення Голокосту, який, на думку експертів, стане одним з найзначніших на цю тему. У нього вкладено сім мільйонів євро.

У проекті під назвою European Holocaust Research Infrastructure (EHRI) беруть участь 20 Інститутів вивчення Голокосту з 13 країн світу.

Головне завдання проекту полягає у створенні бази даних, в якій зберігалися б запису і спогади про Голокост з усіх європейських архівів.

Презентація проекту пройшла 16 листопада під егідою президента Європейського Союзу Хермана Ван Ромпея. На заході були присутні представники дослідницьких центрів, а також міністр освіти Ізраїлю Гідон Саар, його колега з Нідерландів Авнер Шалев і доктор Хаїм Гартнер, який очолює ізраїльську частина в проекті.

За словами Саара, зібрати воєдино "осколки пам'яті - це наш моральний обов'язокю. Для мене, як міністра освіти Ізраїлю, - це моральний обов'язок, який не підлягає обговоренню", - зазначив він.

Як повідомлялося раніше, нещодавно у США одразу 17 осіб звинуватили привласненні близько 42 млн доларів з фондів допомоги жертвам Голокосту.

Вважається, що організатором шахрайської схеми був виходець з Росії Семен Домніцер. Інші фігуранти справи – також вихідці з радянських країн.

Як встановило слідство, в період з 2000 по 2009 рік шахраї направили до некомерційних фондів Німеччини близько 5,5 тис. неправдивих звернень з проханням надати їм матеріальну допомогу. Саме Домніцер приймав остаточне рішення за заявами. Уряд Німеччини виплачував гроші лише на підставі його рішень.

Читайте також:

Вихідці з СРСР розікрали фонд допомоги жертвам Голокосту

У Німеччині з'явилася перша українська жінка-рабин з часів Голокосту

Московський патріархат звинуватив українців у Голокості

"Мисливець на нацистів" виявився агентом "Моссаду"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: