Через Фірташа "Нафтогаз" може залишитися восени без газу

Якщо за постановою стокгольмського суду, газ буде переданий RUE, закачати потрібний обсяг додатково "Нафтогаз" уже не встигне.

Якщо НАК "Нафтогаз" поверне газ "РосУкрЕнерго" у виконання рішення Стокгольмського суду, він може не встигнути закачати газ до опалювального сезону, пише "Коммерсант-Украина" в статті "RosUkrEnergo получила газ в Стокгольме".

Наразі "Нафтогаз" має понад 13 млрд кубометрів газу, закачаних у підземні сховища, тобто теоретично може розрахуватися з "РосУкрЕнерго".

Однак цей газ закуплений компанією для майбутнього опалювального сезону. Джерело в Мінпаливенерго стверджує, що якщо газ буде переданий RUE, закачати потрібний обсяг додатково "Нафтогаз" уже не встигне.

Джерело, знайоме з ходом переговорів сторін, уточнює, що вони можуть врегулювати відносини шляхом чисто "паперової" угоди, але подробиць не розкриває.

Офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що варіант розрахунку сторін поки не обраний.

Нагадаємо, стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення у тривалій суперечці між компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія), співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд. куб. м газу, що належав RosUkrEnergo.

Читайте також:

Фірташ відсудив в України 200 мільйонів доларів і газ

Фірташ відмовився взяти борг у "Нафтогазу" товаром

Фірташ: росіяни з імперськими замашками хочуть поглинути "Нафтогаз"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: