Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Світові мільйонери розбагатіли до 111 трильйонів 500 мільярдів доларів

Кількість власників мільйонних статків у світі досягла 11,2 мільйона людей. Світовий капітал вийшов на рівень докризового 2007 року.

За минулий рік кількість багатіїв у світі збільшилася на 14%. Сукупний обсяг особистих статків зріс на 11,5% - до 111 трильйонів 500 мільярдів доларів.

Таким чином, світовий капітал за своїм розміром вийшов на рівень докризового 2007 року. Однак, як йдеться в новій доповіді Boston Consulting Group (BCG), таке посткризового відновлення не варто розглядати як повернення до звичайного ведення бізнесу: клієнтська довіра і ефективність управління статками як і раніше знаходяться на більш низьких рівнях, ніж до глобальної економічної кризи.

Зі зростанням накопичень особисті капітали стають все більш концентрованими. Мільйонерам належить близько 38% всіх особистих заощаджень в світі проти 36% у 2008 році. Сім'ї, що володіють активами на суму більше 5 млн доларів, становлять всього 0,1% від усіх родин у світі. Але їм належить близько 21%, або 23 трлн доларів, від загального обсягу особистих статків у світі. У 2008 році такі родини володіли лише 19% загальносвітових особистих активів.

Найбільше сімей-мільйонерів у США - 4,7 млрд, а також в Японії, Китаї, Великобританії та Німеччині. При цьому їх активно наздоганяють Малайзія і Словаччина. Але найбільша щільність таких сімей в невеликих регіонах: у Сінгапурі та Гонконгу на родини з активами понад 1 млн доларів припадає 11,4% і 8,8% від усіх домогосподарств.

"Ми Монако на Сході мінус дівчини в бікіні на яхтах", - прокоментував результати дослідження BCG Сун Сен-Унь з сінгапурського CIMB Research Pte.

Третя за концентрацією заможних родин - Швейцарія (8,4%). Крім того, три з шести найбільш щільних популяцій мільйонерів знаходяться на Близькому Сході, у Кувейті, Катарі та Об'єднаних Арабських Еміратах.

Однак традиційна Європа як і раніше залишається найбагатшим регіоном світу. Тут під управління віддано активів на 37,1 трлн доларів - це третя частина від загальносвітового статку. Крім того, Європа стала одним з регіонів, в якому особисті статки за обсягом перевищили передкризові пікові показники.

Північна Америка і Японія стали єдиними регіонами, де обсяги особистих капіталів так і не виросли з кінця 2007 року. За рік заможним мешканцям Північної Америки вдалося примножити свої активи на 4,6 трлн доларів (+15%). Всього в Північній Америці зосереджено близько 35,1 трлн доларів особистих статків. В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні зростання досягло 22%, проте було нижчим в абсолютному вираженні (3,1 трлн доларів). Приріст особистих статків в країнах Латинської Америки становив 16%.

У найближчі роки, за прогнозами BCG, особисті капітали будуть збільшуватися на 6% на рік до 2014 року.

Читайте також:

Forbes розкрив три головні секрети мільярдерів

Рейтинг найбагатших українців знову очолив Ахметов

Винахідник розріджувача крові з кишечника свиней став найбагатшою людиною Китаю

Цьогорічний список найбагатших людей світу очолив Карлос Слім

Залиште свій коментар

Вибір редакції