Росія і Польща домовилися про постачання газу

Тепер, після того, як документ буде затверджений прем'єрами двох країн, "Газпром" зможе отримати майже весь польський ринок.

Росія і Польща узгодили новий міжурядовий документ про поставки російського газу на переговорах у четвер, 10 грудня, в Москві. Тепер, після того, як документ буде затверджений прем'єрами двох країн, "Газпром" зможе отримати майже весь польський ринок.

Угоджений документ необхідно парафувати, уряди повинні затвердити його текст, після чого він повинен бути підписаний прем'єр-міністрами Росії та Польщі.

За підписаною в 1995 році міжурядовою угодою поставки російського газу до Польщі вже у 2010 році повинні були досягти 14 мільярдів кубометрів. Проте Варшава у 2003 році наполягла на зменшення обсягу поставок до 8 мільярдів кубометрів на рік, а решту купувала у незалежних трейдерів.

У вересні поточного року в польському держконцерні PGNiG повідомили, що в 2010 році Польща може зіткнутися з дефіцитом газу в 2,3 мільярда кубометрів, якщо "Газпром" не збільшить постачання. Нестача газу у Польщі виникне внаслідок виходу з ринку країни трейдера RosUkrEnergo, що перестав перекачувати паливо до країни в ході російсько-українського газового конфлікту в січні 2009 року. З тих пір постачання палива RosUkrEnergo не відновилоя. У червні стало відомо, що "Газпром експорт", експортна дочка "Газпрому", тимчасово взяв на себе контракт компанії RosUkrEnergo.

Польща споживає 14 мільярдів кубометрів газу щорічно, третина споживання покриває власними ресурсами, а інше за рахунок імпорту, 92 відсотка з якого складає російський газ. У 2008 році ТОВ "Газпром експорт" експортувало до Польщі 7,9 мільярда кубометрів російського газу.

25 листопада радіо "Свобода" повідомило про те, що проти продовження діючого контракту з "Газпромом" виступила польська опозиція. Партія "Право і справедливість" звинуватила уряд Дональда Туска в бездіяльності, оскільки він не займається пошуком альтернативних джерел постачання газу до Польщі.

Читайте також:

RosUkrEnergo виганяють з Угорщини та Польщі

Польща знову заявила, що недоотримує російський газ

"Нафтогаз" категорично заперечив можливість нової "газової війни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: