Австралія проведе референдум з питання про визнання аборигенів

В Австралії спробують включити до конституції положення про визнання аборигенів. Це був би наступний логічний крок після історичної промови Радда.

В Австралії пройде загальнонаціональний референдум з питання про включення до конституції положення про визнання аборигенів, заявила в понеділок, 8 листопада, прем'єр-міністр країни Джулія Гіллард.

Про рішення провести референдум Гіллард оголосила через три роки після того, як її попередник на посту прем'єр-міністра Кевін Радд від імені держави вибачився перед аборигенами за роки "горя, втрат і страждань". Згадка аборигенів у конституції, сказала Гіллард, була б наступним логічним кроком після історичної промови Радда.

Дата проведення референдуму з питання про включення до конституції положення про визнання аборигенів поки не призначена, однак відомо, що голосування відбудеться не раніше початку 2012 року.

На даний момент в Австралії, населення якої становить 22 мільйони осіб, проживе близько 470 тисяч аборигенів, а на початку освоєння континенту чисельність корінного населення перевищувала мільйон осіб. Представники корінних народів залишаються найбіднішою і соціально незахищеною частиною австралійського суспільства.

Попередній загальнонаціональний референдум пройшов в Австралії в 1999 році, коли на голосування було винесено питання про перетворення країни в республіку. Австралійці тоді проголосували проти. Усього з 1901 року в Австралії пройшли 44 референдуму, і лише у восьми випадках винесені на голосування питання отримували підтримку більшості жителів країни.

Читайте також:

Принц зустрівся з аборигенами Австралії

Помер останній носій однієї з найдавніших мов людства

Аборигени з Океанії вибачилися перед місіонером за з'їденого прадіда

ВідеоАвстралія проведе референдум з питання про визнання аборигенів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: