Тайванська корпорація заборонила співробітникам накладати на себе руки

На підприємствах за останні півтора роки покінчила життя самогубством дюжина робітників - люди масово випадають з вікон.

Тайванська корпорація Foxconn змусила весь наявний склад своїх китайських підприємств підписати документ, відповідно до якої співробітники зобов'язуються не здійснювати самогубство, якими б не були умови праці.

На заводах Foxconn збирають свої гаджети Apple, HP, Nokia, Dell і багато інших.

За останні півтора року покінчила життя самогубством дюжина робітників. Як з'ясувалося, умови праці в компанії такі, що люди масово випадають з вікон.

Керівництво компанії натягнуло сітки на стінах гуртожитків, щоб запобігти суїциду працівників. Запрошували також ченці для вигнання злих духів, які не дозволяли збільшити заробітну плату і знизити напруженість робочого графіка.

У березні та квітні 2011-го американська правозахисна група "Студенти та науковці проти корпоративної злочинності" опитала сотні співробітників Foxconn. Було виявлено численні порушення: тривалість робочого дня не відповідає законодавству, людей постійно перекидають з однієї зміни в іншу, гуртожитки переповнені.

Згідно з китайськими законами, перепрацювання не повине перевищувати 36 годин на місяць, а тут цей показник досягає 50-80 годин.

На заводі в Ченду, де збирається iPad, він може доходити до 100 годин. За словами співробітників, час понаднормових вахт можна вибирати за своїм бажанням, але без них окладу не отримаєш.

Типовий розпорядок дня в Ченду такий. Підйом о 6:45. Робота на конвеєрі починається о 7:40 і закінчується о 20:00. Якщо після цього відразу ж не приступив до виконання понаднормової норми (без перерви на туалет і вечері), будеш покараний.

Також співробітникам не дозволено розмовляти з колегами, мати при собі мобільний телефон і сидіти. Якщо допущена помилка, необхідно написати про це рапорт, а у разі серйозного порушення - прочитати покаянного листа перед колегами.

Читайте також:

У Китаї в черзі за iPad2 затоптали двох людей

За три місяці 2011 року Apple вдвічі збільшив прибутки

У США підліток наклав на себе руки просто на сцені, під оплески глядачів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: