У Тунісі масово позбавляються від числа "сім" - щасливого для екс-президента

Скинутий президент Тунісу завжди любив "сімку" - він прийшов до влади 7 листопада 1987 року і цією цифрою іменували вулиці та компанії.

У Тунісі позбавляються від числа "сім", яке скинутий президент Зін аль-Абідін Бен Алі вважав щасливим для себе.

"Сімка" присутня у багатьох назвах вулиць, магазинів, компаній. Наприклад, місцевий державний телеканал донедавна називався "ТВ-7". Тепер його перейменували у "Національне туніське телебачення".

Схожа доля чекає на місцеву авіакомпанію Sevenair (Seven – це сім англійською): очікується, що її перейменують найближчим часом. Примітно, що назву Sevenair компанія отримала 7.07.2007 року.

7 листопада 1987 Бен Алі прийшов до влади в результаті перевороту. Тому він оголосив 7 листопада державним святом, з нагоди якого тунісцям щорічно надавалося рівно сім днів канікул.

"Навіть у найменших населених пунктах є вулиці 7 листопада, а також пам'ятники на честь цього дня", - розповів французький експерт з арабського світу Венсан Жейссер.

Сімку можна також побачити на банкнотах, марках. Навіть на посвідченні особи в Тунісі зображені рівно сім голубів.

Через таку пристрасть до цифри "сім" в Тунісі виникали і курйозні ситуації. Так, у день виходу в продаж операційної системи Windows 7 багато тунісців жартома говорили, що тепер президента підтримує і компанія Microsoft.

Нагадаємо, 14 січня Бен Алі, який правив Тунісом 23 роки, втік до Саудівської Аравії. Цьому передували масові хвилювання і заворушення, пов'язані з протестами населення проти зростання цін, безробіття та корупції, які тривали з кінця грудня. У результаті сутичок з поліцією загинули близько 80 людей, сотні отримали поранення.

У Тунісі було сформовано уряд національної єдності, тимчасовим главою став спікер парламенту Фуад Мебазаа. Було розпочато антикорупційне розслідування проти Бен Алі і його клану, рахунки колишньої правлячої сім'ї заморожені в Німеччині, Швейцарії та Франції.

Читайте також:

Прем'єр Тунісу попросив президента-втікача не повертатися

Саудівська Аравія надала екс-президенту Тунісу колишній королівський палац

Скинутий президент Тунісу вивіз з країни 1,5 тонни золота

У революційному Тунісі застрягли півтисячі українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: