Бур`ян атакує Чернігівщину, в області введено карантин

У Чернігівській області запроваджено карантинний режим через виявленя значних площ розповсюдження карантинного бур'яну – амброзії полиноподібної.

Відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Володимир Хоменко.

Згідно з розпорядженням, карантинний режим введено у 18 районах Чернігівщини та містах Прилуки і Чернігів. На цих територіях площа розповсюдження амброзії досягає майже 1330 га. Нові площі розповсюдження амброзії виявлено у 7 районах Чернігівщини, найбільша – в обласному центрі у парку Комсомольський (2 га).

"Запровадити карантинний режим та встановити регульовану зону в межах цих районів", - сказано у документі.

Розпорядженням голови ОДА створено робочу групу з ліквідації насаджень амброзії на території області та затверджено її склад. Також розпорядженням схвалено перелік заходів для боротьби з карантинним бур'яном. Серед них – обробка дозволеними для використання в країні гербіцидами, скошування та виривання рослин з коренем.

У документі також зазначається, що здійснення заходів з локалізації та амброзії проводиться за рахунок землевласників і землекористувачів, юридичних і фізичних осіб, закріплених за територією.

Довідка УНІАН. Амброзія полинолиста – однорічна рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий – належить до карантинних бур'янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров'ю людини.

У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз.

Читайте також:

Сезонні напасті українців

Алергія на тополиний пух?

Вчені розробили вакцину, яка захищає від алергії на кішок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: