МЗС відмовилося від символів України, яких в Росії обізвали "даунами"

Міністерство закордонних справ вирішило не використовувати образи Спритка і Гарнюні, на розробку яких витратило 100 тис. доларів, для іміджевих кампаній України.

Відповідь МЗС на Спритка і Гарнюню
Українська правда
Відповідь МЗС на запит про Спритка і Гарнюню
Міністерство закордонних справ вирішило відмовитися від розроблених персонажів-символів бренду "Україна", яких назвали Спритко і Гарнюня, а російський дизайнер Артемій Лебедєв пізніше обізвав "даунами" та "імбецилами".

"За підсумками широкого громадського обговорення стратегії, що відбулася з ініціативи МЗС, міністерство не планує використовувати ці символи при реалізації іміджевих проектів за бюджетні гроші", - повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин у відповідь на інформаційний запит ЗМІ.

Вочевидь, під "обговоренням" мається на увазі і той скандал, який розгорівся довкола цих символів та стратегії позиціонування України, за яку МЗС заплатило 100 тисяч доларів з державного бюджету.

Волошин також уточнив, що Спритко і Гарнюня не використовуватимуться в контексті Євро-2012, чиїми талісманами є Славко і Славек.

"Водночас МЗС не заперечує проти їх використання під час заходів іміджевого характеру, які фінансуються з позабюджетних джерел", - зауважили у відомстві.

Нагадаємо, у березні МЗС презентувало Стратегію позиціонування України за кордоном, що була розроблена компанією CFC Consulting на замовлення влади.

На заході представили нові символи України - хлопчика Спритка та дівчинку Гарнюню, виконаних у популярному стилі "аніме". Як з'ясували журналісти, вартість кампанії з покращення іміджу становитиме 100 тисяч доларів із державного бюджету.

Пізніше Спритка і Гарнюню розкритикував відомий російський дизайнер Артемій Лєбєдєв. Він заявив, що персонажі є даунами, бо мають яскраво виражені ознаки розумової відсталості.

Не сподобалися намальовані герої і віце-прем'єру України Борису Колеснікову. "Таке враження, що конкурс відбувався між ветеранами або МЗС, або Рейху, - це їм видніше", - сказав він.

Читайте також:

Гарнюня и Спрытко против бигмака и Диснейленда

У Росії символи України назвали "рекламою імбецилів та регресу"

Україна запустила в Європі промо-ролик "Ukraine. All about U"

За привабливістю для туристів Україна опустилася до рівня Гватемали

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: