Рада дозволить Януковичу звільняти міністрів в обхід Азарова

Опозиційні депутати розкритикували відповідний законопроект, який, на їх думку, продовжує тенденцію передачі повноважень президентові.

Верховна рада прийняла за основу проект закону, який дозволяє президентові звільняти міністрів без подання глави уряду.

За відповідний проект змін до закону про Кабінет міністрів в першому читанні проголосували 254 народні депутати. Законопроект буде розглянутий в другому читанні на наступному пленарному тижні, пише ЛІГА.net.

Міністр юстиції Олександр Лавринович пояснив, що цей документ пропонує ліквідувати урядові комітети "як додаткові органи, які не несуть позитивного навантаження для ухвалення рішень уряду". Також він ліквідовує урядові органи управління у складі міністерств.

Окрім цього, згідно з документом, прем'єр-міністр зможе давати доручення членам уряду і органам виконавчої влади.

Опозиційні депутати розкритикували законопроект, який, на їх думку, продовжує тенденцію передачі повноважень президентові.

Водночас, опозиціонери виявили в ньому і позитивні сторони. Зокрема, депутат від НУ-НС В'ячеслав Кириленко в ході обговорення законопроекту зазначив: "Наприклад, перед нами був Табачник, який наговорив масу неправди (в ході "години питань до уряду", - ред.), тепер у мене питання після ухвалення цього закону буде не до Азарова, який не подає подання на звільнення міністра Табачника, а безпосередньо до президента Януковича".

Нагадаємо, раніше Верховна рада прийняла за основу проект закону, який надає президентові право призначати перших заступників і заступників міністрів. За відповідний документ у першому читанні проголосували 262 народні депутати.

Віце-спікер Микола Томенко висловив побоювання з цього приводу: "усе йде до того, що глава Адміністрації та його заступники за статусом та за реальними практичними діями отримали більше повноважень для ухвалення рішень в країні, ніж у прем'єр-міністра і навіть президента".

Читайте також:

ТОП-10 найвпливовіших жінок в українській політиці

Янукович зникає з телевізорів українців

Раді запровадять електронну систему боротьби з "кнопкодавами"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: