Скрипка розповів у Москві про програму знищення української мови

Знаменитий музикант Олег Скрипка пожалівся, що якщо в Україні ти розмовляєш українською, тебе одразу обзивають націоналістом.  

Відомий український музикант, лідер гурту ВВ Олег Скрипка вважає, що в Україні вже давно реалізується програма зі знищення української мови.

"В Україні вже давно йде антиукраїнська, антикультурна програма, спрямована на повне знищення української мови – в піснях, музиці тощо. Тому й ефірів немає. Тому ніде виявиться музикантам", - заявив Скрипка на прес-конференції в Москві.

"Якщо в Україні ти говориш українською мовою і співаєш українські пісні, це відразу обзивають націоналізмом і з цим (українською мовою – прим. ред.), природно, великі проблеми", - наголосив він.

"Уявляєте, якби, наприклад, "Російське радіо" чи "Наше радіо" назвали націоналістичним, тому що там 100% російської музики? А у нас так відбувається", - додав співак.

Він розповів, що оскільки гурт ВВ "виріс з Радянського Союзу, то й більшість публіки і виступів у нас у Росії". За словами Скрипки, Україна, будучи культурним сателітом Росії, вже вимушена слухати, зокрема, "Океан Ельзи" і ВВ.

"Тому українські виконавці так рвуться до Росії, це закон виживання: щоб вижити в Україні, потрібно бути популярним у Росії, тоді буде все нормально вдома. А вдома ти не можеш нормально розвиватися. Ось така схема", - переконаний він.

При цьому, підкреслив музикант, в Україні потенційно є багато гарних рок-н-рольних гуртів, але у них немає жодних можливостей розвиватися.

Те ж саме, на думку Скрипки, стосується й україномовної естради.

"У них ситуація ще сумніша, вони ще більше залежать від ефірів і мас-медійної популяризації, ніж рок. Рок хоча б може знайти невелику нішу – є ж невеликі "неформатні клуби", де можна пробитися. А ось естрада повинна "блищати", - пояснив він.

Скрипка вважає, що україномовна музика може вижити за рахунок експорту. "До речі, так розвивається і білоруська музика – вона взагалі не сприймається в Білорусі, із загадкових причин. Тобто, треба більше їздити з гастролями", - зауважив він.

"Або як ми це робимо – треба ставати дуже популярними в Росії, а потім переконувати українські мас-медіа, що це добре", - резюмував співак.

Читайте також:

Добкін вимикає радіо, коли співає Скрипка чи Вакарчук

Рада дозволить радіо і ТБ крутити тільки російську попсу

Нацтелерадіо урізало українську мову

Експерт: у 2060-му українська мова може померти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: