Американському пасторові, який спалив Коран, заборонили наближатися до мечеті

Суд заборонив Террі Джонсу протягом трьох років наближатися до найбільшої американської мечеті.

Пастору-євангелісту Террі Джонсу, який здобув широку популярність завдяки публічному спаленню Корану, завадили провести акцію біля найбільшої американської мечеті в місті Дірборн (передмістя Детройта). Суд задовольнив клопотання прокуратури, яка наполягала на забороні демонстрації.

Прокурор заявив на судових слуханнях, що акція біля мечеті створить загрозу безпеки в місті, оскільки спровокує відповідні виступи мусульман. Ймовірне число учасників цих виступів оцінили в 10 тисяч людей. Суду також було заявлено, що пастор і його прихильники прийдуть на демонстрацію зі зброєю. Такі умови прокурор назвав "вірним шляхом до катастрофи".

Суд заборонив Джонсу, а також його наступнику, пастору Уейну Саппа, наближатися до мечеті в найближчі три роки. Обох пасторів зобов'язали внести заставу в розмірі 1 долара - символічну плату, яка покликана підтвердити, що вони цілком розуміють сенс накладених обмежень. Джонс і Сапп спочатку відмовилися внести заставу і були ненадовго поміщені під варту, однак потім погодилися виплатити по 1 долару і вийшли на свободу.

Джонс звинуватив владу в порушенні свободи слова. Він заявив на суді, що не збирався підбурювати своїх прибічників до безладів і створювати загрозу безпеці.

Судові слухання за участю Джонса відбулися 22 квітня - у день, коли він планував влаштувати акцію біля мечеті. Пізно ввечері пастор дав інтерв'ю місцевому телебаченню. Коли він сідав у машину на парковці біля телестудії, у нього випадково вистрілив пістолет. Поліцейські перевірили машину, впевнилися, що ніхто не постраждав, і виявили ще один пістолет у водія пастора. Дозволи на зброю у Джонса і водія виявилися дійсними.

Читайте також:

Пастор, який спалив Коран, не очікував масових вбивств

В Афганістані мітингувальники спалили опудало Обами

Бійня в ООН: афганські фанатики відрубали іноземцям голови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: