Патріарх Кирило освятив найбільший храм Одеси

Перед літургією патріарх очолив хресний хід українського духовенства до собору. На богослужіння зібралися понад три тисячі людей.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило 21 липня освятив відновлений Спасо-Преображенський кафедральний собор на Соборній площі Одеси.

Перед літургією патріарх очолив хресний хід українського духовенства до собору, особисто несучи ковчег з мощами, які були потім відповідно до церковних канонів покладені під престол освяченого храму, єпископи і священики Одеської єпархії йшли з корогвами і іконами. Служив патріархові під час літургії митрополит Київський Володимир.

На богослужіння зібралися понад три тисячі людей. Соборна площа, незважаючи на будній день, була заповнена людьми.

У проповіді під час літургії патріарх закликав вірян пам'ятати, що історичні трагедії, пережиті єдиним народом Святої Русі в недавні часи, були "Божим покаранням" - Бог відвернувся від людей. За словами патріарха, "повалені хрести були видимим знаком надання нас, що забажали в ім'я свободи повністю і безмежно управляти своїм життям".

"Якщо ми забудемо недавню історію, через яку пройшов наш народ, ми знову, як говориться в прислів'ї, наступимо на ті самі граблі. Але в нинішніх умовах наслідки можуть бути набагато страшніше", - вважає патріарх Кирило.

За його словами, сьогодні, коли "світ стає єдиною родиною" і посилюються процеси глобалізації, боговідступництво "означатиме кінець людської історії".

Патріарх Кирило закликав вірян не забувати, що "ніякі величні стіни і велика кількість позолоти не врятують людину, якщо вона сама не стане храмом Божим, що здобуває Дух Святий".

"Краще тоді взагалі храмів не зводити, якщо не жити за Божими законами", - вважає патріарх.

Як відомо, за минулий рік це вже третій візит Кирила в Україну. Востаннє Московський патріарх був у Києві на інавгурації президента Януковича. В РПЦ запевнили, що візит носить виключно пастирський характер. В той же час, націоналісти та православні Київського патріархату звинуватили Кирила в політичній меті візиту.

Читайте також:

Янукович проведе офіційну зустріч з патріархом Кирилом

В Одесі віруючі підбирали за Кирилом траву, по якій він ходив

Патріарха Кирила зустріли привітаннями "від народу Малоросії"

ВідеоПатріарх Кирило освятив найбільший храм Одеси

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: