Януковичу дорікнули за надмірну увагу до Московського патріархату

На думку релігійних експертів, в українських представників влади є особливе ставлення  до однієї церкви і фактична дискримінація всіх інших.

Українська асоціація релігійної свободи (УАРС) оприлюднила заяву, в якій висловила стурбованість з приводу погіршення міжконфесійних відносин в Україні, зокрема наголошується на пильній увазі Віктора Януковича до УЦМП та ігнорування інших конфесій.

Про це пише "Коммерсант-Украина"у статті "Виктора Януковича уличили в монотеизме".

"За час свого президентства Віктор Янукович тричі зустрічався з патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і жодного разу - з представниками Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної церкви та конфесій, що входять у Всеукраїнську раду церков, які об'єднують практично 90% віруючих", - заявив директор УАРС Віктор Єленський.

За його словами, місцева влада відмовляє всім конфесіям, окрім УПЦ МП, у виділенні земельних ділянок під будівництво культових споруд.

"Така ситуація може призвести до погіршення діалогу між українськими православними церквами, який намітився в останні роки", - вважає він.

Представники українських православних церков підтримують заяву і вважають, що президент повинен враховувати їх вимоги.

У свою чергу, прихильники глави держави та члени УПЦ МП вважають заяви асоціації невиправданими, оскільки церква в Україні відокремлена від держави.

УАРС - некомерційна організація, яка займається дослідженням церковного життя і міжконфесійних відносин. Вона створена в 2001 році і є підрозділом Міжнародної асоціації релігійної свободи, заснованої в 1893 році в США.

Читайте також:

Українські священики та монахи зібралися в депутати

Янукович проігнорував патріарший ювілей Філарета

Київському патріархату заборонили будувати церкву у Криму

Новозбудовані київські храми віддають Московському патріархату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: