Інтерпол відмовився відкликати ордер на арешт Поланскі

Незважаючи на відмову Швейцарії видати США Поланскі, інтерпол не має наміру знімати його особу з розшуку.

Відомий режисер Роман Поланскі, як і раніше, залишається в списку розшукуваних Інтерполом за підозрою у скоєнні злочину. Як пояснив прес-секретар організації, на якого посилається AFP, статус розшукуваного не буде знятий з режисера навіть не дивлячись на відмову Швейцарії видати його США.

За словами представника Інтерполу, відносно Поланскі все ще діє так званий ордер "з червоним кутом" - прохання до країн-членів організації посприяти в затриманні підозрюваного для подальшої видачі його судовим органам іншої держави. Сторінка з даними на режисера, як і раніше, розміщена на сайті Інтерполу.

В організації пояснили, що розшук режисера буде припинений тільки в тому випадку, якщо відповідний запит надішле американська сторона, яка і видала ордер на арешт режисера. Тим часом раніше, нагадує агентство, представник американських судової влади запевнив журналістів, що переслідування Поланскі буде продовжено, не дивлячись на відмову в його видачі.

Рішення суду не видавати США режисера оголосила 12 липня міністр юстиції Швейцарії Евелін Відмер-Шлумпф. Відразу після прийняття постанови суду Поланскі був відпущений з-під домашнього арешту.

Режисер був затриманий швейцарською владою восени 2009 року на прохання США, де проти нього порушено кримінальну справу про розбещення малолітньої. Незабаром після затримання Поланскі був випущений під заставу, проте його свобода була обмежена.

Інцидент, за фактом якого в США був виданий ордер на арешт режисера, стався у 1978 році - тоді Поланскі, імовірно, згвалтував 13-річну Саманту Геймер. У 1993 році, отримавши від режисера компенсації, вона оголосила про відмову від претензій до нього, проте американська влада не стала закривати кримінальну справу у зв'язку з примиренням сторін.

Ситуація не змінилася і після того, як в 2009 році ймовірна жертва згвалтування попросила суд припинити переслідування Поланскі, так як процес привертає надмірну увагу громадськості до неї самої.

Читайте також:

США наполягають на екстрадиції Поланскі

Фільм Романа Поланскі став фаворитом критиків "Берлінале"

Романа Поланскі звільнили з-під домашнього арешту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: